lenistwo

Co mnie w internautach irytuje – nieplanowany ciąg dalszy

Pisząc jedną z poprzednich notek nie przypuszczałem, że w ciągu paru dni trafi mi się skrajny przypadek lenistwa i głupoty połączonego z chamstwem. Zacznę jednak od początku.

Strona Radia Paranormalium jest skonstruowana w taki sposób, że każdy w dowolnym momencie może sobie wejść i sprawdzić informacje o nadawanych na antenie audycjach. W górnej części strony wisi sobie ogłoszenie z debatami ufologicznymi i datami ich emisji, w prawym menu jest ramówka na dany dzień, a na dolnym pasku wyświetlany jest tytuł aktualnie emitowanej audycji. Żeby sprawdzić sobie którąś z tych informacji, wystarczy sobie wejść i parę sekund się porozglądać.

Niestety jednak, trafiają się wyjątkowo leniwe osoby, które zamiast wejść na stronę i zerknąć w te czy wewte, wolą truć człowiekowi dupę, wypytując o wszystko na GG. Właśnie wczoraj trafił się taki wyjątkowo mało inteligentny okaz Homo sapiens.

Pisze do mnie na radiowym GG kobieta z pytanie, czy wieczorem o 19:00 będzie debata ufologiczna. Jako że informacja o XV Debacie Ufologicznej Online wisi na stronie jak byk już od tygodnia, grzecznie odesłałem ją właśnie tam żeby sobie sprawdziła.

Jaśnie urażona paniusia jednak, zamiast zerknąć na stronę, zaczęła mi się wykłócać na GG, że dlaczego nie udzielam takich informacji przez komunikator, że po co ona ma gdzieś wchodzić, że nie wejdzie i kropka, ja jej tłumaczę po raz drugi i trzeci, że wszystkie informacje o audycjach można znaleźć na stronie.

Widząc, że ze mną nie wygra, kobita postanowiła przywalić z grubej rury (znaczy tak jej się chyba wydawało, że przywaliła…) i… zacząć mnie szantażować i grozić, że “zniszczy radio”, wysyłając “uprzejme donosy” do wszystkich osób występujących w audycjach na antenie.

Słowo daję, tak żałośnie się zachowującej osoby dawno nie spotkałem. Rozumiem, że można mieć pretensje gdyby sprawdzenie takiej czy innej informacji coś kosztowało lub wymagało założenia konta. Ale przecież ta tępa dzida wszystko miała podane na tacy, praktycznie podsunięte pod nos. Nie, nie, nie, nie pasuje, bo zaśmierdniętemu leniuchowi nie wystarczy podsunąć pod nos jakiś kąsek, trzeba mu jeszcze włożyć ten kąsek do gęby, bo sam go sobie nie podniesie…

Ludzie, do cholery jasnej, jedna wielka prośba do wszystkich: LENIA Z DUP WYPLEŃCIE! I nie zachowujcie się jak rozwydrzone bachory w sytuacji, gdy w poszukiwaniu odpowiedzi na jakieś pytanie ktoś przekieruje was gdzie indziej.

Tags: , , , , , , , , ,

poniedziałek, 16 lutego, 2015 Bez kategorii Brak komentarzy

Co mnie w internautach irytuje

Jest pewna cecha użytkowników Internetu, która regularnie wprowadza mnie w stan najwyższej irytacji. Cecha, która powoduje, że zastanawiam się jakim sposobem ci ludzie w ogóle nauczyli się obsługi komputera i korzystania z Sieci.

Tą cechą jest lenistwo połączone z wybiórczym analfabetyzmem.

No bo wyobraźcie sobie taką oto sytuację: jest sobie strona internetowa (np. Radio Paranormalium), tam już na stronie głównej jest podane właściwie wszystko, czego potrzebuje użytkownik (w przypadku radia – ramówka, archiwum audycji, w newsach ogłoszenia dotyczące audycji, konkursów, ewentualnych odwołanych programów, itd.). Wszystko ma podane na tacy, nic tylko wejść, porozglądać się kilka sekund i dowiedzieć się tego, co potrzebuje. W razie potrzeby ma udostępnioną wyszukiwarkę.

A mimo to zdarzają się jednostki wybitnie durne, które zamiast wejść sobie na stronę, wolą truć człowiekowi siedzącą część ciała na GG, Facebooku czy jakąś inną drogą, wypytując o informacje, które można znaleźć na stronie – której adres przecież dobrze zna. Są też i tacy, którzy nawet po sprawdzeniu na stronie tego co potrzebują, dodatkowo wypytują osobę zarządzającą stroną, czy podana tam informacja aby na pewno jest prawdziwa i aktualna…

Przykładowo, dziś jeden z prezenterów Radia Paranormalium podał informację o odwołaniu audycji “Teoria Chaosu” (która, z racji tego że jest nadawana w dwóch radiach, posiada również osobną, oficjalną stronę internetową). Otóż zdarzył się właśnie dzisiaj jeden przypadek szczególny, który postanowił napisać do mnie na radiowe GG. Był zarówno na stronie radia jak i na oficjalnej stronie audycji, przeczytał że dzisiejszy odcinek jest odwołany, więc teoretycznie powinien wszystko wiedzieć – ale nie, lepiej zadać na GG pytanie w stylu “czy ta informacja jest prawdziwa, no bo ja nie wiem, nie znam się”. <facepalm>

Nie lepiej na czacie RP. Strona Radia Paranormalium jest tak zbudowana, że przy wyświetlaniu w przeglądarce cały czas u dołu strony obecny jest pasek z informacją o aktualnie nadawanej audycji (tytuł + link uruchamiający odtwarzacz). Dodatkowo w menu po prawej wyświetla się ramówka na dany dzień. A mimo to zdarzają się jednostki skrajnie leniwe, którym nawet nie chce się spojrzeć na ten cholerny paseczek i przeczytać, co aktualnie jest nadawane – zamiast tego, wolą wypytywać na czacie “A co teraz leci?”, “Co dzisiaj w programie?”, itd.

Wszystko mają podane pod nos – ale nie, nie przeczytają tego, nie sprawdzą, bo lepiej truć dupę adminowi, który w tym momencie może mieć coś ważniejszego do zrobienia.

Ups, sorry – nie, nie może, nie ma prawa! Ma odpowiadać na durne pytania, bo jak nie to zaraz ktoś inny sie oburzy i walnie mu tekstem pod tytułem “Ty tą stroną kierujesz, więc tak sobie wybrałeś, ergo odpowiadaj”.

Ludzie, pierwsza i najważniejsza zasada – NAJPIERW CZYTAJ, POTEM PYTAJ. A jak już czytasz, to uważnie i ze zrozumieniem…

Tags: , , , , , , , , ,

piątek, 13 lutego, 2015 Bez kategorii 1 komentarz