Facebook: ktoś na twojej grupie coś przeskrobał, ale to TY jako admin dostaniesz bana!

przez |

Wracam na Facebooku z kolejnego bana, tym razem 24-godzinnego. Nie mogłem wstawiać postów i komentarzy ani dawać “reakcji”. Mogłem jedynie korzystać z Messengera.

Za co ten ban, nie wiadomo. Serio serio. Nie dostałem żadnego powiadomienia o skasowaniu jakiegoś mojego komentarza czy posta, ani nic o jakichś podejrzanych działaniach na moim koncie. Nic, po prostu ban i chuj, do widzenia.

I choć Facebook uraczył mnie nową zakładką na profilu – “Violations”, a więc tak nową i zajebistą, że jeszcze nie przetłumaczoną na polskawą językowość – to po wejściu w nią co prawda zobaczyłem jakieś dwa komunikaty o usuniętych komentarzach, jednak pierwszy komentarz był sprzed 3 tygodni i sprawa jest już dawno wyjaśniona i zamknięta, a drugi z 2019 roku, czyli też już dawno nieaktualne. Przy okazji, taka trochę śmiechotka – w komentarzu sprzed 3 tygodni wyraziłem się pozytywnie o uszkadzaniu czy jakimkolwiek innym utrudnianiu pracy furgonetkom antyaborcyjnym i anty-LGBT. Komentarz o treści “i dobrze zrobiła” (o kobiecie utrudniającej przejazdy tych skurwysyńskich furgonetek), Facebook uznał to za “koordynowanie akcji terrorystycznych” xD

Wracając do wczorajszego bana, co ciekawe jednak, tuż przed otrzymaniem informacji o banie dostałem powiadomienie, że jakiś użytkownik jednej z moich grup naruszył regulamin fejsa, w związku z czym jego post został skasowany. Żeby było jeszcze ciekawiej, nie ja tego posta zatwierdzałem (wpisy na wspomnianej grupie są moderowane przez całą armię moderatorów).

Jeżeli dobrze połączyłem wątki, to robi się z tego komedia: użytkownik A wstawia posta, moderator B go zatwierdza (z tego co mi wiadomo, moderator nie poniósł żadnych konsekwencji), ale konsekwencje za tego posta ponieść musi admin C xD

Od bana oczywiście odwołać się nie mogłem, bo choć istnieje służący do tego formularz, to jednak jest z nim jeden zasadniczy problem: formularz nie działa. Przy próbie wysłania odwołania pluje errorami jak popierdolony i niczego nie wysyła.

Zuckerberg qrvo yeahbunna, przestań qrva Sęka prześladować…