Archiwa tagu: społecznościówka

Twarzoksiążkowym urodzinom mówię NIE!

przez |

Urodziny, urodziny, urodziny… miałem. Podobno miałem. Niedawno. Pod koniec stycznia stuknęła mi dwudziestka siódemka.

Ale jakoś nie lubię tego dnia. Nie lubię obchodzić urodzin. Te sztuczne uśmiechy od wszystkich, nieszczere życzenia wszystkiego, takie wymuszone “wszystkiego najlepszego z powodu tego, że się zestarzałeś, stówa stary”…

A w internetowej sferze życia – cała tona tego pieprzonego urodzinowego spamu!

Żeby więc uniknąć przynajmniej jednego z tych nielubianych przeze mnie aspektów zbędnego świętowania starzenia się co rok, wyłączyłem pokazywanie mojej daty urodzin na Facebooku (na NK się nie da, jednak tym się jakoś specjalnie nie przejmuję – od dawna tam już prawie nikt z … Czytaj więcej “Twarzoksiążkowym urodzinom mówię NIE!”

Jeszcze parę słów o Facebooku i jego banach

przez |

Facebook to najbardziej represyjna społecznościówka w Internecie. Dowód? Właśnie zablokowano mi większość funkcji na koncie… za próbę zaproszenia do znajomych osoby, którą znam od lat i z którą mam całkiem pokaźną grupę wspólnych znajomych.

W regulaminie powinni dopisać taki punkt:

Pamiętaj, głupi użytkowniku, ty cholerna komórko ludzkiego planktonu który tutaj siedzi, to Facebook jest od decydowania, kogo znasz, a kogo nie. Możesz mieć w znajomych czarnego rudowłosego chińczyka o rysach twarzy eskimosa i tusszy amerykanina mówiącego po rusku z akcentem australijskim mieszkającego w RPA. Ale kolegi z klasy / pracy / uczelni / skądinąd, którego znasz od lat i z … Czytaj więcej “Jeszcze parę słów o Facebooku i jego banach”