“UFO nad Polską” – czyli jak łatwo, szybko i przyjemnie zrobić z siebie pośmiewisko

przez | 27 lutego 2010

Parę dni temu na Paranormalium jeden z użytkowników podał linka do filmiku mającego rzekomo przedstawiać UFO przelatujące gdzieśtam nad Polską (http://www.youtube.com/watch?v=_e7dLhZK3iQ, cały temat o filmie jest tutaj). Filmik, oczywiście, sygnowany “Fundacja Nautilus” i opisany jako prawdopodobnie “jedno z najlepszych ujęć UFO na świecie”. Postanowiłem się przyjrzeć bliżej temu “debeściakowi”…

Zrobiłem małe dochodzenie. Wziąłem jeden kadr z filmiku, na którym obiekt widać najwyraźniej:

Przyjrzałem się bliżej i pierwsze, co mi się nasunęło na myśl, to gitara. Poszukałem więc w Googlu jakichś obrazków przedstawiających baloniki w kształcie gitary, i znalazłem:

Weźmy zwiążmy ze sobą kilka takich gitarek…

Naturalnie, wszystkie wypełnimy helem – coby latanie nad naszą polską ziemią lekkim im było. Oto jak nasze gitarki będą wyglądały chwilę po wypuszczeniu “na pole”:

Let them fly! Po chwili, po wypuszczeniu gitarek w powietrze, będą wyglądały tak:

I oto mamy “prawdopodobnie jedno z najlepszych ujęć UFO”! Wystarczy jeszcze sfilmować całokształt dupiatą kamerką i potrząść przy tym ręką, coby zwykły chlebojad, oglądając nasze arcydzieło, nie zorientował się, co to jest.

Nautilus już chyba nie wie, jak się ośmieszyć (i przy okazji – o zgrozo! – wystawić na posmiewisko wszystkich polskich ufologów). Zwykłe poszukiwanie bardzo taniej sensacji.

Niechże mi jeszcze kiedyś ktoś powie, że Nautilus jest rzetelną i poważną grupą badawczą dążącą do wyjaśnienia zjawisk paranormalnych – a przyrzekam, śmiechem zastrzelę!

9 komentarzy do „“UFO nad Polską” – czyli jak łatwo, szybko i przyjemnie zrobić z siebie pośmiewisko

 1. Anonymous

  Tak a paranormalium to sama prawda co? Ubzdurałeś sobie że widzisz tam gitary i próbujesz to wszystkim wmówić…

  Odpowiedz
 2. Ivellios.

  …to może zaproponujesz własne wyjaśnienie, gościu drogi?

  A, i jak już je zamieścisz, to się przynajmniej podpisz…

  Odpowiedz
 3. Ivellios.

  To jest mój prywatny blog i będe się na nim wyrażał w taki sposób, w jaki mi się spodoba. Nie będzie mnie ANONIMOWY TCHÓRZ pouczał.

  Odpowiedz
 4. Anonymous

  Z zainteresowaniem przeczytałem ów tekst. I Powiem Ci Marek że to nie koniecznie są te gitary aczkolwiek nie jest to nic nadnaturalnego. FN coraz bardziej sprawia iż ludzie patrzą na badaczy nieznanego z przymrużeniem oka. Albo oni robią z ludzi debili albo sami są debilami skoro uważają takie coś za ufo. Choć co tu mówić nie oni pierwsi i nie ostatni. Cóż się dziwić jak za “badania” biorą się amatorzy którzy sami nic nie wiedzą.

  Odpowiedz
 5. Ivellios.

  Pozostaje mi mieć nadzieję, że poprzedni komentarz to tylko wybryk neokida niezwiązanego z Nautilusem… bo jeśli tego tekściora walnął ktoś z FN to… to już lepiej nic nie będę mówił.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *