“UFO nad Polską” – czyli jak łatwo, szybko i przyjemnie zrobić z siebie pośmiewisko

przez |

Parę dni temu na Paranormalium jeden z użytkowników podał linka do filmiku mającego rzekomo przedstawiać UFO przelatujące gdzieśtam nad Polską (http://www.youtube.com/watch?v=_e7dLhZK3iQ, cały temat o filmie jest tutaj). Filmik, oczywiście, sygnowany “Fundacja Nautilus” i opisany jako prawdopodobnie “jedno z najlepszych ujęć UFO na świecie”. Postanowiłem się przyjrzeć bliżej temu “debeściakowi”…

Zrobiłem małe dochodzenie. Wziąłem jeden kadr z filmiku, na którym obiekt widać najwyraźniej:

Przyjrzałem się bliżej i pierwsze, co mi się nasunęło na myśl, to gitara. Poszukałem więc w Googlu jakichś obrazków przedstawiających baloniki w kształcie gitary, i znalazłem:

Weźmy zwiążmy ze sobą kilka takich gitarek…

Naturalnie, wszystkie wypełnimy helem – coby latanie nad naszą polską ziemią lekkim im było. Oto jak nasze gitarki będą wyglądały chwilę po wypuszczeniu “na pole”:

Let them fly! Po chwili, po wypuszczeniu gitarek w powietrze, będą wyglądały tak:

I oto mamy “prawdopodobnie jedno z najlepszych ujęć UFO”! Wystarczy jeszcze sfilmować całokształt dupiatą kamerką i potrząść przy tym ręką, coby zwykły chlebojad, oglądając nasze arcydzieło, nie zorientował się, co to jest.

Nautilus już chyba nie wie, jak się ośmieszyć (i przy okazji – o zgrozo! – wystawić na posmiewisko wszystkich polskich ufologów). Zwykłe poszukiwanie bardzo taniej sensacji.

Niechże mi jeszcze kiedyś ktoś powie, że Nautilus jest rzetelną i poważną grupą badawczą dążącą do wyjaśnienia zjawisk paranormalnych – a przyrzekam, śmiechem zastrzelę!

9 komentarzy do „“UFO nad Polską” – czyli jak łatwo, szybko i przyjemnie zrobić z siebie pośmiewisko

 1. Anonymous

  Tak a paranormalium to sama prawda co? Ubzdurałeś sobie że widzisz tam gitary i próbujesz to wszystkim wmówić…

 2. Ivellios.

  …to może zaproponujesz własne wyjaśnienie, gościu drogi?

  A, i jak już je zamieścisz, to się przynajmniej podpisz…

 3. Anonymous

  Nie ma to jak pomylić kilka balonów z statkiem kosmicznym…

 4. Aleksandra A.

  Ej bez jaj… ja też tam widzę gitary xDD I to nie byle jakie 😛

 5. Anonymous

  Brawo! Przestań jeszcze przeklinać, a będzie miło.

 6. Ivellios.

  To jest mój prywatny blog i będe się na nim wyrażał w taki sposób, w jaki mi się spodoba. Nie będzie mnie ANONIMOWY TCHÓRZ pouczał.

 7. Anonymous

  Z zainteresowaniem przeczytałem ów tekst. I Powiem Ci Marek że to nie koniecznie są te gitary aczkolwiek nie jest to nic nadnaturalnego. FN coraz bardziej sprawia iż ludzie patrzą na badaczy nieznanego z przymrużeniem oka. Albo oni robią z ludzi debili albo sami są debilami skoro uważają takie coś za ufo. Choć co tu mówić nie oni pierwsi i nie ostatni. Cóż się dziwić jak za “badania” biorą się amatorzy którzy sami nic nie wiedzą.

 8. Anonymous

  Pozdrawiamy paranormalnego buraka z małym fiutem:)

  FN

 9. Ivellios.

  Pozostaje mi mieć nadzieję, że poprzedni komentarz to tylko wybryk neokida niezwiązanego z Nautilusem… bo jeśli tego tekściora walnął ktoś z FN to… to już lepiej nic nie będę mówił.

Możliwość komentowania została wyłączona.